پیام رئیس دانشکده

 

به نام خدای بزرگ و مهربان

 

براي اينجانب مايه خوشوقتي است كه بدينوسيله به بازديدكنندگان گرامي خوش‌آمد بگويم. دانشكده مهندسي كامپيوتر و فناوري اطلاعات دانشگاه صنعتي اميركبير يكي از اولين دانشكده‌ها در سطح كشور است كه به گسترش و تولید علم در مهندسي كامپيوتر از طریق آموزش و تحقيقات فعاليت و خدمات ارزشمندي ارائه كرده است. اخيراً دانشجويان عزيزمان جشن 25 سالگي دانشكده را با حضور فارغ‌التحصيلان، ‌اساتيد و دانشجويان فعلي در يك گردهمايي به يادماندني برگزار نمودند.

ما در اين دانشكده مجري دو برنامه آموزشي شامل مهندسي كامپيوتر و مهندسي فناوري اطلاعات مي‌باشيم. در هر دو برنامه دانشجويان ما در سه مقطع تحصيلي كارشناسي، ‌كارشناسي ارشد و دكتري مشغول به تحصيل مي‌باشند. تعداد دانشجويان كارشناسي اين دانشكده در حال حاضر 466 نفر، كارشناسي ارشد 417 نفر و دانشجويان دوره دكتراي اين دانشكده 122 نفر مي‌باشند.

تعداد اعضاء هيات علمي اين دانشكده در حال حاضر 30 نفر مي‌باشد كه در زمينه‌هاي مختلف تدريس و تحقيق مي‌نمايند. افزايش و به خدمت‌گيري اساتيد مجرب جديد جزء اولويت‌هاي اين دانشكده مي‌باشد. زمينه‌هاي تحقيقاتي اساتيد و دانشجويان تحصيلات تكميلي اين دانشكده از تنوع زيادي برخوردار است كه بعضي از اين زمينه‌ها عبارتند از:

شبكه‌هاي كامپيوتري، شبكه‌هاي سنسوري، معماري كامپيوتر، مهندسي نرم‌افزار، ‌سيستم‌هاي توزيعي، ‌هوش مصنوعي، ‌پردازش تصاوير و ويديو، ‌شبكه‌هاي عصبي، ‌سيستم‌هاي هوشمند‌، امنيت اطلاعات و داده، پردازش سيگنال‌هاي چندرسانه‌ايي، تجارت الكترونيك و يادگيري الكترونيكي مي‌باشند. آزمايشگاه‌هاي تخصصي اساتيد اين دانشكده فعاليت‌هاي ارزشمندي را در زمينه‌هاي تخصصي ارائه مي‌نمايند.

دانشجويان اين دانشكده از بين برترين داوطلبان و از طريق آزمون‌هاي سازمان سنجش کشور و نيز از طريق دانشجويان ممتاز و بدون شرکت در آزمون در مقاطع مختلف وارد دانشکده مي‌شوند. در حال حاضر فارغ‌التحصيلان اين دانشكده در بخش‌هاي مختلف كشور عزيزمان مشغول به خدمت‌رساني هستند و كشور از خدمات ارزشمند آنها بهره ‌مي‌برد. بخشي از فارغ‌التحصيلان اين دانشكده نیز كه براي ادامه تحصيل در دوره‌هاي عالي‌تر به دانشگاههای خوب و طراز اول دنیا به خارج از كشور رفته، به سبب برخورداري از هوش و ذهن خلاق و بر پایه آموخته ها، با موفقیت مشغول به تحصيل مي شوند. ما در دانشكده مهندسي كامپيوتر و فناوري اطلاعات به داشتن دانشجويان لايق و تواناي خود افتخار مي‌كنيم و براي همه دانشجويان و فارغ‌التحصيلان دانشكده‌مان آرزوي موفقيت داريم.